Haftalık Grafiğe Bakmanın Faydaları – Kalabalıklardan Uzaklaşın

Haftalık Grafiğe Bakmanın Faydaları – Kalabalıklardan Uzaklaşın

Kripto piyasasından kar elde etmek için en iyi piyasa oyuncularının kullandığı stratejilerden yararlanmak için, alım satım ekranınıza sürekli bağlı kalmanıza gerek yoktur. Piyasadan bir geri adım atarak başlayın ve günlük veya gün içi fiyat hareketinden daha güvenilir inişler ve çıkışlar oluşturan haftalık zaman aralığına odaklanın.

Yüksek frekanslı ticaret (HFT) robotları olarak da bilinen algoritmalar, son yıllarda gün içi seanslara önemli bir tehdit oluşturdu. Saniyenin onda birinde işlem yapan bu algoritmalar ve yapay zekalar sizlerden çok daha hızlı ve akıllı. Hal böyleyken bu sistemleri yenmek giderek zor bir hal alıyor.

Fakat anlık, saatlik hatta günlük grafik yerine haftalık grafiğe odaklanmak piyasadan çok güçlü sinyal almanıza olanak saladığı gibi gerçek trendin yönünü size gösterir ve en önemlisi piyasadaki tüm gürültüyü keser. İnsanlar panik halinde kaçışırken siz daha rahat hareket edebilirsiniz.

Bu büyük resme odaklanma yaklaşımı, gürültü seviyelerini önemli ölçüde azaltarak, haftalık grafiği takip eden yatırımcının, kısa vadeli al satçılar tarafından kaçırılan fırsatları görmesine olanak tanır. Anlık milyonlarca işlem yapan ve piyasanın dengelerini bozan robotlardan, yapay zekadan kurtulmanıza olanak sağlar.

Kuşkusuz, bu yatırım şekli sabır ve öz disiplin gerektirir. Çünkü haftalık fiyat çubuklarının eyleme geçirilebilir noktalara ulaşması birkaç ay sürebilir. Ama asıl fırsatlar da zaten bekleyerek, sabrederek yakalanır. Hem alırken hem de satarken doğru zaman aralığını beklemeniz gerekir. Piyasaya, gerçek trende göre hareket etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


Risk Açıklaması: Coinbulucu.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Coinbulucu.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinbulucu.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinbulucu.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Coinbulucu.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Coinbulucu.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Coinbulucu.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Coinbulucu.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Coinbulucu.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Coinbulucu.com’u bağlamaz. 

Copyright Coinbulucu.com © All rights reserved.