Bitcoin balinası nedir ve Bitcoin balinaları nasıl izlenir?

Bitcoin balinası nedir ve Bitcoin balinaları nasıl izlenir?

Balinalar, kripto ve geleneksel pazarlardaki ani fiyat dalgalanmalarından sık sık sorumlu tutulur. Piyasa fiyatlarını manipüle etme yetenekleri göz önüne alındığında, genel Bitcoin ( BTC ) yatırımcılarının, birini balina yapan nüansları ve ticaret üzerindeki genel etkisini anlamaları çok önemli hale geliyor.

Büyük miktarda BTC içeren cüzdan adresleri Bitcoin balinaları olarak tanımlanır. Büyük miktarlarda BTC’yi bir cüzdandan diğerine boşaltmak veya aktarmak, fiyatları olumsuz etkiler ve daha küçük tüccarlar için kayıplara neden olur. Sonuç olarak, Bitcoin balinalarını gerçek zamanlı olarak izlemek, küçük çaplı tüccarların dalgalı bir pazarda karlı ticaretler yapmalarına olanak tanır.

Bitcoin’in küresel ve merkezi olmayan doğasına rağmen, balinaları takip etmek ve izlemek, kripto borsalarından ve hizmetlerinden hazır ticaret verilerine erişmekten ibarettir. Bilinen balina adreslerini izlemeyi, sipariş defterlerini, piyasa değerindeki ani değişiklikleri ve kripto borsalarındaki işlemleri içeren balina faaliyetlerini izlemenin dört ana yolu vardır.

Bilinen balinaları izlemek, bir balina ticaretiyle karşılaşma olasılığı önemli ölçüde arttığından, daha küçük yatırımcılara bir başlangıç ​​sağlar. Ayrıca, sipariş defterleri ve kripto borsalarındaki işlemler yoluyla piyasa değişikliklerini takip etmek, volatilite sırasında kâr etmek için kullanılabilecek gelen balina ticaretini gösterir.

Kripto topluluğu ayrıca, yatırımcıları başarılı balina ticareti hakkında bilgilendiren, genellikle gönderenin ve alıcının cüzdanları ve miktarı hakkında bilgi içeren ücretsiz hizmetler kullanır. Balina ticaretini otomatik olarak izlemek için en popüler hizmetlerden biri, Twitter’da büyük işlemlerle ilgili uyarılar veren @whale_alert’tir.

Ayrıca, balinalar kripto pazarında daha pozitif bir duygu beklerken, çok sayıda altcoin Bitcoin’in düşüş trendlerini taklit etmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


Risk Açıklaması: Coinbulucu.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Coinbulucu.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinbulucu.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinbulucu.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Coinbulucu.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Coinbulucu.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Coinbulucu.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Coinbulucu.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Coinbulucu.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Coinbulucu.com’u bağlamaz. 

Copyright Coinbulucu.com © All rights reserved.